I.A třída - skupina B 2. kolo
15 srpna, 2020, 5:00 pm
SK Bělkovice-Lašťany
1 - 4
SK Paseka
Bělkovice-Lašťany
Návštěvnost: 100
SK Bělkovice-Lašťany

Report zápasu

Bělkovice-Lašťany neuspěly ani ve druhém kole nové sezóny, když na domácím hřišti podlehly Pasece rozdílem třídy 1:4. O svém vítězství rozhodli fotbalisté Paseky už v prvním poločase, kdy během patnácti minut dokázali třikrát skórovat a zápas už dokázali dovést do úspěšného konce. O čestný úspěch domácích se v poslední minutě zápasu zasloužil Frýba.
Domácí do zápasu vstoupili slibně a hned z první akce si připsali zakončení na bránu, ale hlavičkové zakončení Jurečky postrádalo razanci. Další šance přišla ve 4. minutě, kdy se po šikovné přihrávce od Jurečky dostal až před brankáře Frýba, ovšem jeho lob dokázal hostující gólman vyrazit. Aktivní Jurečka se ve třinácté minutě dostal do první vyložené gólové šance zápasu, ale s jeho obstřelem na zadní tyč si dokázal poradit hostující gólman Martinák. Hned o dvě minuty později se domácí fotbalisté hnali do další šance, Sklenář se rozhodl vzít situaci 2 na 1 na sebe, ale svoji následnou střelu poslal pouze do břevna.
Když už se zdálo, že gól visí na vlásku, přišla pauza na občerstvení. Možná právě tento moment otupil tlak domácích fotbalistů natolik, že k ničemu dalšímu už se v prvním poločase nezmohli. Do té doby pasivní Paseka se po krátké pauze dostala více do hry a hned z první povedenější akce zápasu dokázala skórovat. Vráblík si počkal na propadený míč, uvolnil na hranici velkého vápna Hlouška a ten tvrdou střelou k tyči nedal Pospíšilovi šanci – 0:1. Úvodní tlak Bělkovic tak přišel vniveč a otěže zápasu pomalu ale jistě začali přebírat hráči hostující Paseky. Jejich jednoduchý styl hry, který se v útočné fázi opíral hlavně o jednoduchý přechod hry, začínal hráčům domácích Bělkovic dělat stále větší problémy. Zřejmě zlomový moment zápasu přišel ve 43. minutě. Petr Vojtášek se zmocnil míče a z půlící čáry poslal dlouhý nákop až do vápna, který k údivu všech přítomných nešťastně přeskočil vyběhnuvšího Pospíšila a zapadl až do brány. Rozhozené mužstvo domácích inkasovalo ještě jednu branku, když se po sérii nešťastných odrazů dokázal ve vápně dobře zorientovat Kučera a v tváří tvář gólmanovi nezaváhal. Poločasová tabule tedy ukazovala výsledek 0-3.
Druhý poločas začal stejně jako ten první, a to tlakem domácího mužstva. Snaha Bělkovic ovšem se ovšem srážela s nepřesnostmi ve finální třetině hřiště a pořádnou šanci si tak vypracovat nedokázali. V 60. minutě skončil centrovaný míč Marka Vinklera na břevně hostující brány. Po hodině hry to tak paradoxně byli opět hostující hráči, kteří si z ojedinělého útoku vytvořili takřka stoprocentní šanci, ale Vráblík v těžké pozici patou zakončit nedokázal. V 67. minutě měli domácí výhodu přímého kopu z dobré pozice. K míči se postavil nejnebezpečnější hráč domácích Jurečka, ale jeho pokus skončil skončil na břevně a ani z následného závaru se Bělkovicím skórovat nepodařilo. Déjà vu domácích vyvrcholilo v 75. minutě, kdy se o svůj druhý gólový zápis v utkání postaral hezkým lobem Hloušek. Poslední čtvrthodinku, která se jinak dohrávala v poklidném tempu, okořenil v posledních momentech zápasu Frýba, který se po přiklepnutí Sklenáře dostal k na hranici vápna k míči a střelou k tyči překonal jinak skvěle chytajícího Martináka. Domácí se tak mohli radovat alespoň z čestného úspěchu, ale o osudu celého zápasu bylo rozhodnuto už dávno předtím.
————————————————————————————
SK Bělkovice-Lašťany – SK Paseka 1:4 (0:3)
Branky: 91. Jan Frýba – 31. a 75. Michal Hloušek, 44. Petr Vojtášek, 45. František Kučera
ŽK:  51. Jan Frýba 67. Michal Sklenář – 69. Jakub Michalík, 88. Karel Hloušek
SKBL: Filip Pospíšil – Jarek Horčičák Tomáš Sklenář (C) Miroslav Sklenář (45. Adam Sklenář) Josef Tvarbožek (83. Radim Vavřiník) – Martin Krecl (80. Mira Pudl) – Tomáš Vinkler Marek Vinkler Jan Frýba Josef Vystrčil (80. Vojtěch Paták) – Jiří Jurečka (69. Jan Pavlita)
PASEKA: Michal Martinák – Marek Mauler František Kučera Michal Buchta – David Iša (83. Jan Gajdoš) Karel Hloušek Zdeněk Vráblík (62. Patrik Hlavai) Jakub Michalík (C) Petr Vojtášek Jiří Kučera (76. Radim Pospíšil) – Michal Hloušek
Rozhodčí: Labaš – Antoníček, Šerý

Sestava

Jméno GLS AST PENS CS RAT Karty
1
2
3
4 1
5 Žlutá karta
6
7
8
9 1 Žlutá karta
10

Náhradníci

Jméno GLS AST PENS CS RAT Karty
11
SK Paseka Miroslav Sklenář
12
SK Paseka SK Paseka
13
SK Paseka SK Paseka
14