Menu Zavřeno

Proti Náměšti vystřelil výhru premiérovým gólem Dan Orlet

Sobotní utkání proti Náměšti bylo z našeho pohledu velice důležité. Vstupovali jsme do něj po předchozích třech nezdarech až ze třinácté pozice tabulky. Soupeř z Náměště na Hané na tom byl dokonce ještě hůře, se ziskem pouhého jednoho bodu se totiž krčí na dně tabulky. Oba týmy tedy měly o motivaci postaráno.

Utkání v úvodních minutách nenabídlo příliš mnoho fotbalové krásy. Děj zápasu se odehrával hlavně uprostřed hřiště a k vidění bylo poměrně mnoho nakopávaných míčů a soubojů. Do první velké šance utkání se v 19. minutě hnal Mara Vinkler, ale v samostatném nájezdu gólmana hostí Doležala nepřekonal. O sedm minut později už jsme se mohli radovat z úvodní branky zápasu. Po zisku míče se otevřel střed hřiště, Hložánka obloučkem vysunul Maru Vinklera, a ten přihrávkou pod sebe nabil Danovi Orletovi, který se ranou z první nemýlil a rozvlnil síť. Jednalo se o Danovu premiérovou branku v mužské kategorii. Zbytek prvního poločasu se poté odehrával v obdobném stylu jako prvních patnáct minut, čili bez výraznějších šancí na obou stranách, maximálně náznaků nebezpečných akcí. Poločasové skóre tedy 1:0 v náš prospěch.

Nástup do druhé půle nás zastihl v dobrém rozmaru. Hned v 52. minutě se ve velké šanci objevil Tvarbožek – po hezkém uvolnění ve vápně se odhodlal ke střele levou nohou, ale gólman hostí svůj tým opět podržel. Několik minut na to se po individuální akci dostal do rychlého zakončení Míša Sklenář, ale brankář Doležel opět úspěšně zakročil. Do jedné z mála šancí se poté dostali i hosté – aktivní Řípa nám dělal na křídle problémy, a jednu takovou akci dovedl až do razantního zakončení, ale náš gólman Pospíšil dokázal v klidu zakročit. V samotném závěru utkání jsme se dočkali pojistky. Mara Vinkler i v 88. minutě větral obranu Náměště a po jednom z těchto úniků se dostal až do vápna, kde jej fauloval stoper hostí. Nařízený pokutový kop proměnil s klidem Hložánka a definitivně rozhodl o zisku tří bodů v náš prospěch.