Menu Zavřeno

Zápas s Českou Vsí mnoho fotbalové krásy nenabídl, vítěze určily až pokutové kopy

Třetí výhra v řadě, ale… utrápená. Souboj dvou týmů ze středu tabulky v základní hrací době gól nepřinesl, a tak o naší výhře rozhodly až pokutové kopy. Navázali jsme tak na předchozí výhru v Chomoutově, která se nesla v obdobném gardu. Zápas proti České Vsi byl už od počátku poměrně kuriózní, a vlastně vůbec se ani nemusel odehrát...

Hosté totiž dorazili bez vedoucího mužstva (a nikdo jiný k dispozici nebyl), a tak bylo na nás, zda vůbec utkání odehrajeme, či přijmeme kontumaci zápasu a výsledek 3:0. Hlas hráčů zněl jednoznačně: “jdeme hrát”, a tak rozhodčí Foral utkání v 15:30 zahájil.

Oba týmu trápila poměrně početná marodka – na naší straně absentovali Jurečka, Hložánka, Tvarbožek, a Mira Sklenář. Na straně hostů chyběl kvůli karetnímu trestu Jati, a z důvodu zranění Obšil a obvyklý kapitán Žák. V dresu České Vsi tak od úvodní minuty nastoupil i trenér Kratochvíl.

V prvním poločase se nehrál hezký fotbal a úrovni 1.A třídy zcela jistě neodpovídal. Na obou stranách byla k vidění celá řada nepřesností, neadresných nákopů, a nedorozumění. Jedinou větší šanci první půle nabídla 17. minuta, kdy se po úniku Toma Vinklera dostal se štěstím míč až k Míšovi Sklenářovi, ale tomu míč skočil tak nešťastně, že ho holení poslal pouze vysoko nad bránu.

A zatímco hostující tým odcházel do kabin v dobrém rozmaru, když drží bezbrankový stav a šanci na bodový výsledek, tak v našem týmu panovala jasná nespokojenost s herním projevem. V prvním poločase navíc musel kvůli nevolnosti střídat Orlet a do druhé půle nenastoupil ani Mara Vinkler, kterého trápilo tříslo.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Vůbec první střelu na bránu vyslal v 52. minutě Míša Sklenář, ale gólman hostů Jedlička dokázal zakročit. Hned minutu na to se po pěkné průnikové přihrávce hnal do šance Valouch, ale jeho křižná střela branku nenašla. O čtyři minuty později si první ohrožení brány připsali i hosté, po rohu a následné skrumáži vyslal tvrdou střelu Kováč, ale Filda Pospíšil s jistotou zakročil.

V čase od 67. do 69. minuty jsme měli k dispozici hned dvě slibné standartní situace. Obě zahrával Frýba, ale hostující gólman dokázal v obou dvou případech dobře zakročit. Zejména v druhém případě se gólman vytáhl a na poslední chvíli míč směřující k tyči vytlačil na roh.

Deset minut před koncem nám zatrnulo – protiútok hostů do naší otevřené obrany skončil až střelou Kováče, která orazítkovala tyč naší brány. Poslední dvě příležitosti na strhnutí výsledku na vlastní stranu jsme měli my. Nejprve se po hrozivém odkopu gólmana dostal do tutovky Míša Sklenář, ale vysoko přestřelil. V infarktovém závěru jsme se tlačili za gólem, ale naše snaha skončila v 89. minutě pouze na tyči – Marťa Krecl hostujícího gólmana sice překonal, ale na změnu skóre to bylo málo.

O vítězi tak musely rozhodnout až následné pokutové kopy. A zatímco naši střelci se až na Filipa Pospíšila nemýlili, hosté pálili jednu penaltu za druhou. Stav 3-1 po čtvrté sérii tak znamenal, že dva body do tabulky si připsalo naše mužstvo.