Menu Zavřeno

Zápas v Chomoutově rozhodly až pokutové kopy. Slavíme zisk dvou bodů

Porvat se o první bodový zisk na trávnících soupeřů jsme tentokrát vyrazili do nedalekého Chomoutova. Ten do utkání vstupoval po osmigólovém kolotoči v Maletíně, ze kterého ovšem vyšel bodově naprázdno. Naším cílem bylo navázat na úspěch z předcházejícího kola a bodovat naplno.

Úvod utkání nás zastihl v dobrém rozpoložení. Byli jsme aktivní na míči a vytvářeli si postupnou územní převahu. Domácí od úvodních minut plnily zjevně dané předzápasové pokyny, čili držet zabezpečené zadní vrátka a hrozit z rychlých brejků. Zhruba až do 30 minuty mělo utkání tento scénář, bez nějaké vyložené výraznější šance na obou stranách. Poté se už osmělili i domácí a z protiútoku poprvé mířili těsně nad branku. Do vyložené šance se poté dostal domácí kapitán Kubíček, ale brankář Pospíšil dokázal jeho pokus vytěsnit na tyčku. I v další příležitostí domácích, kterým patřil závěr poločasu, vychytal náš gólman nájezd útočníka Fukana. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0-0.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, a to aktivitou našeho týmu. Na míči jsme byli jistější a kombinace měla slušné paramatery. Rozdíl byl v tom, že jsme si konečně začali vypracovávat gólové šance. Pobídku Hložánky, který hezkým pasem za obranu uvolnil Orleta, ještě dokázal utnout obrana domácích dobrým blokem. V další ložené šanci měl možnost skórovat Mara Vinkler, ale ani nadvakrát nepřekonal gólmana Riga, který držel bezbrankový stav. Na obou stranách bylo k vidění po třech střídáních, které ovšem neměly nějakou výraznější stopu na podobě utkání. Chomoutov urputně bránil a my bušili do zavřené obrany. Po hezkém uvolnění se z úhlu dral do šance navrátilec Vlasák, ale jeho střelu zastavila tyč domácí branky. Jak se blížil závěr utkání, dostali se domácí opět do jejich oblíbené brejkové situace, ale Fukan si svým pádem ve vápně penaltu nevykoledoval. Hlavní rozhodčí zápas neprotahoval a jakmile na světelné tabuli blikla 90. minuta, utkání za stavu 0:0 ukončil. Na řadu tedy přišly pokutové kopy.

V nich se nám velmi dařilo – všichni naši střelci (postupně Hložánka, Tom Sklenář, Mira Sklenář, Frýba) proměnili své penalty s jistotou. To domácí střelci dvakrát zaváhali, když jim oba pokusy lapil Filda Pospíšil. Stav 2:4 na pokutové kopy tedy znamenal, že jsme si z utkání odvezli o bod více.