I.A třída - skupina B 2
7 srpna, 2021, 5:00 pm
SK Bělkovice-Lašťany
1 - 0
SK Paseka
Bělkovice-Lašťany
Návštěvnost: 168
SK Bělkovice-Lašťany

Report zápasu

Převzato z: https://regionsport.cz/foto-vydrene-tri-body

O prvním srpnovém víkendu se rozeběhly i fotbalové soutěže I.A třídy Olomouckého kraje a na trávníku v Bělkovicích-Lašťanech hostili domácí fotbalisté soupeře z Paseky. Zápas přinesl spíš bojovnost než fotbalovou krásu a domácí v něm těsně zvítězili.

Po úvodním vzájemném oťukávání se v 15. minutě ocitl v dobré pozici domácí Jurečka, ale jeho slabá střela nemohla gólmana ohrozit. Za další čtvrthodinu kopali domácí roh, míč se odrazil k úplně volnému Michalu Sklenářovi a zakončit do naprosto odkryté brány už pro něj byla hračka. Ke konci první půle si tentýž hráč naběhl na krásnou kolmou nahrávku, jeho technická střela však mířilo nad břevno.

Hosté nastoupili do druhého poločasu s odhodláním udělat něco s výsledkem a málem se jim to hned v úvodu podařilo. Brankář Pospíšil totiž podběhl centrovaný balón, ale tuto chybu Paseka nepotrestala.

I nadále se hosté tlačili do útoku, Bělkovice naopak jistily obranu a spoléhaly na brejky. Na hřišti se více bojovalo než předvádělo fotbalové umění, počet větších šancí na obou stranách by na svých prstech spočítal i hodně nešikovný tesař. V 78. minutě zachránilo po přímém kopu domácí tým břevno, což byla asi největší šance hostů.

Poslední čtvrthodina se nesla v tlaku hostů, který byl ale velmi planý, Bělkovicím se stačilo jen bránit dlouhými odkopy na soupeřovu polovinu, což – jak se nakonec ukázalo – stačilo k plnému bodovému zisku.

SK Bělkovice-Lašťany – SK Paseka 1:0 (1:0)

Branka: 27. Sklenář Michal. ŽK: 30. Sklenář T., 72. Frýba – 21. Hloušek K., 30. Martinák.

Rozhodčí: Brázdil – Němec, Kundrát. Diváci: 168.

Bělkovice-Lašťany: Pospíšil – Sklenář T., Vinkler M., Hložánka, Sklenář Miroslav, Frýba, Orlet (81. Horčičák), Jurečka (51 Vinkler T.), Krecl, Sklenář Michal (89. Pudl), Tvarbožek (64. Sklenář A.). Trenér: Orlet.

Paseka: Martinák – Hampl (60. Krejčí), Kučera F., Buchta, Hloušek K., Popelka (46. Smetana), Bareš, Vojtášek, Hloušek M., Vojtášek, Kučera J. Trenér: Michalík.