Menu Zavřeno

Ohlédnutí za Fotbalovým dnem SK Bělkovice-Lašťany

Během uplynulého víkendu jsme udělali za činností Sportovního klubu Bělkovice-Lašťany v rámci soutěžního ročníku 2020/2021 definitivní tečku. I tato sezóna byla, stejně jako ta předcházející, do značné míry ovlivněna pandemií, a v konečném důsledku také anulována. Jsme ale rádi, že se nám nakonec vyskytla možnost se sezónou důstojně rozloučit – a to jak na společenské, tak sportovní úrovni.

Program Fotbalového dne odstartoval turnajem přípravek za účasti SKBL, SK Chválkovice a FC Dolany. Za na poslední chvíli odhlášené družstvo HFK Olomouc se nám náhradu sehnat nepodařilo, a tak jsme z vlastních řad vytvořili “A” tým a “B” tým. Už od brzkého dopoledne se museli malí fotbalisté (a fotbalistka) popasovat s velkým vedrem a o to rychleji stupňující se únavou, i přesto ale všichni zúčastnění předváděli kvalitní sportovní výkony a padaly krásné góly. Vítězem turnaje se stali benjamínci SK Chválkovice, kteří zvítězili ve všech třech utkáních.

Krátce po obědě se začal zápasový maraton rozbíhat naplno. Naši žáci si jako soupeře vybrali tradičního “rivala” z nedalekých Bohuňovic. Svěřenci trenérů Arbeita, Janšty a Sznajdera byli na svůj poslední zápas sezóny dobře naladění, čemuž odpovídala i účast všech hráčů týmu a kvalitní nástup do zápasu. Naši kluci se totiž rychle ujali vedení a v zápase od začátku až do konce dominovali. Dobrý výkon všech hráčů vyšperkovala nádherná souhra přímo z rohového kopu, kterou gólovou hlavičkou zakončil útočník Jirka Vaněk. Žáci si tak na závěr ročníku připsali výhru 4-1 a mohli si vychutnat vítězný pokřik.

Další částí fotbalově výživné soboty bylo utkání dorostů mezi SKBL a FK Šternberk. Naši dorostenci, kteří se od příštího ročníku zařadí do Krajské soutěže, se v posledních přípravných zápasech cíleně utkávali s týmy z vyšších soutěží. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, jelikož Šternberk má svůj tým přihlášený v Krajském přeboru. A naše omlazené, nově tvořící se mužstvo se svého soupeře nezaleklo, ba naopak to byli právě naši fotbalisté, kteří převzali otěže zápasu do vlastních rukou. Otevřené utkání nabídlo velkou spoustu brankových příležitostí na obou stranách a po 90 minutách ukazovala světelná tabule skóre 6-2 pro domácí. Své poslední zápasy v dorostenecké kategorii si odkroutili Daniel Orlet a Saša Zdařil, kteří se pro další sezónu definitivně přesouvají do mužské kategorie. Mužstvo trenérů Hanuše a Hekely si tak za svůj výkon vysloužilo oprávněný potlesk všech přihlížejících.

Tečku za fotbalovým programem obstaralo utkání našeho A mužstva proti soupeři z “B” skupiny 1.A třídy, a to 1.HFK Olomouc “B”. Po předchozích dvou nezdarech v utkáních se soupeři z nižších soutěží (Horka a Šternberk “B”) jsme se chtěli na domácím hřišti důstojně rozloučit se sezónou a fanoušky, ale již od prvních okamžiků zápasu bylo jasné, že budeme tahat za kratší provaz. Hostující tým spustil ihned v úvodu gólovou smršť a poločasové skóre se zastavilo na stavu 0-3. Nutno říci, že nás soupeř kvalitativně převyšoval snad ve všech herních ukazatelích a vlastnostech o jednu či dvě třídy a celý druhý poločas by se dal označit za procházku peklem – ať už kvůli počasí, nebo jeho samotnému průběhu. Na konci utkání se hráči 1.HFK radovali z vysokého vítězství 10-2 a nám naše poslední vystoupení v sezóně pořádně zhořklo.

Dopředu avizovaný doprovodný program po všech patáliích v průběhu týdne poněkud prořídl, ale vše svojí přítomností zachránil rodák z Bělkovic a momentální opora prvoligové SK Sigma Olomouc Ondřej Zmrzlý. Ondra během půlhodinky rozdal řadu podpisů, kartiček, plakátů a fotografií, a udělal tak radost nejednomu malému fotbalistovi.

Za zmínku určitě stojí i slavností akt před zahájením utkání A mužstva, při kterém byli za svoji dlouholetou práci pro klub oceněni členové bývalého výboru – Lubomír Sklenář, Pavel Zeman st., Tomáš Sznajder st., a paní Libuše Vařáková. Všichni ocenění obdrželi z rukou aktuálního předsedy Sportovního klubu Marka Vinklera upomínkový dres se jménem a dárkový koš.

Jménem pořadatelů bych chtěl ještě jednou poděkovat všem lidem, kteří se na organizování celého dne podíleli a svojí troškou pomohli k hezkému zakončení letošní sezóny. Dík patří také všem návštěvníkům a příznivcům klubu, kteří si k nám během sobotního dne našli cestu. Nyní čeká naše hřiště dvoutýdenní odstávka a plánovaná regenerace. Obnovení tréninkového procesu je naplánováno dle potřeb všech kategorií zhruba od druhého červencového týdne.

Zbytek fotografií k dispozici na našem webu v sekci Fotogalerie…