Menu Zavřeno

První venkovní zápas letošní sezóny nám bohužel nevyšel. Po výsledkově povedeném prvním utkání se karta obrátila a ačkoliv jsme byli v zápase s Bohdíkovem aktivnější a vytvořili si několik slibných šancí, tak z gólů se radovali pouze domácí. A to hned čtyřikrát.

Oproti prvnímu utkání proti Pasece doznala naše sestava několika vynucených změn, ať už z osobních důvodů či zranění. K dispozici nebyli Jurečka, Miroslav Sklenář, a Tomáš Sklenář. Do základu se naopak vrátili Tomáš Vinkler a Jarda Horčičák.

První šanci utkání jsme měli na kopačkách my – po nepovedeném odkopu domácích se míč odrazil k Frýbovi, ten ale v dobré pozici přízemní střelou branku netrefil. A tak přišel trest na druhé straně. Po naší nepovedené rozehrávce se k míči zhruba na polovině hřiště dostal Hatoň a hezkým driblingem se dostal až do vápna, odkud přesnou střelou k tyči poslal domácí do vedení. Od tohoto momentu jsme naplno převzali iniciativu a hnali se za vyrovnáním. Postupně se do šancí dostali Frýba, Tvarbožek, a Vinkler. Poslední jmenovaný dokonce trefil křižnou střelou tyč, ale ke gólu to bohužel nevedlo. Do kabin se tedy šlo za stavu 1-0 pro domácí.

Druhý poločas podobně, jak skončil první, tedy územní převahou našeho týmu. Bohdíkov se nikam nehnal a hrál se zabezpečené obrany. Naše hra ve druhém poločase postrádala myšlenku a do zhuštěné obrany domácích se nám nedařilo proniknout. Hrálo se zejména na prostředku hřiště bez nějakých vyložených šancí. Nám se nedařily ani standartky, kterých jsme si vypracovali v průběhu zápasu hned několik. Postupně náš tlak uvadal, až se ke slovu přihlásili opět domácí. V 75. minutě míč potáhnul Vinkler, odcentroval do vápna kde se ve skrumáži tří hráčů dokázal prosadit Kvapilík – 2:0. Tato branka zápas definitivně zlomila. Naše obrana byla v závěru rozhozená a Bohdíkov nás vytrestal ještě dvěmi dalšími brankami. Výsledek 4:0 je z našeho pohledu krutý, před zápasem jsme si věřili na bodový zisk a chtěli navázat na povedený vstup do soutěže. Nutno ale uznat, že narozdíl od nás, Bohdíkov z minima vytěžil maximum a zaslouženě získal 3 body.

Lukáš Reichl (hráč Bohdíkova): Na začátku zápasu jsme byli aktivnější a brzy se dostali do vedení po pěkné individuální akci Hatoně. Po obdržené brance hosté postupně vyrovnali hru a do poločasu měli několik šancí a závarů, z kterých vytěžili pouze střelu do tyče. Po změně stran se hrálo především mezi šestnáctkami, za mírné územní převahy hostů, ovšem bez výraznějších šancí. My jsme se spoléhali především na zabezpečenou obranu a chtěli hrozit z brejků. To se povedlo až 15 minut před koncem, kdy jsme po akci střídajících hráčů Vinkler, Kvapilík odskočili na rozdíl dvou gólů. To byl důležitý moment zápasu. V závěru, kdy hosté otevřeli hru jsme přidali ještě další dvě branky. Výsledek je pro hostující tým krutý, ale jsme rádi, že jsme první domácí zápas zvládli za 3 body. 
Zdroj: https://sumpersky.denik.cz/fotbal-kraj/nizsi-souteze-lostice-i-bohdikov-daly-ctyri-goly-benov-obracel-s-kostelcem-20210.html