Menu Zavřeno

Muži na startu zimní přípravy: Rozhovor s trenérem Orletem

Mužstva se pomalu ale jistě připravují na jarní část sezóny. Ani naše družstvo samozřejmě není výjimkou. Před startem zimní přípravy vám přinášíme rozhovor s trenérem mužů Lubomírem Orletem. Mimo jiné se v něm poohlédne za náročným podzimem, přiblíží plán přípravy a vyhlídky k jarní části sezóny.

Trenére, máme za sebou podzim a začínáme přípravu na jarní část sezóny. Jak se díváš na tu výchozí pozici po podzimu – desáté místo a 12 bodů.

Pohled na tabulku pro nás není moc příznivý. Přestože je skupina B, ve které se nově nacházíme, podstatně těžší než skupina A, tak si myslím, že náš tým měl uhrát více bodů, než kolik momentálně máme. Hlavně v zápasech s Lipníkem a ve Slavoníně jsme body soupeřům vyloženě darovali. Mít o šest bodů více, tak jsme ve středu tabulky a můžeme být docela spokojení. V současné situaci nám ale nezbývá nic jiného, než se pořádně připravit na jarní část sezóny a co nejrychleji se v tabulce posouvat směrem nahoru. První tři jarní kola (Dub, Kovalovice, Slavonín) by mohla hodně napovědět a určit ráz celého jara. Hrajeme s týmy ze spodní části tabulky a pro nás bude velmi důležité naplno bodovat.

Společná část přípravy bude trvat přes dva měsíce. Co vše bylo přes zimu na programu a co si pro hráče v rámci zimní přípravy chystáš?

Oficiální část přípravy začíná 1. února. Už od přelomu roku jsme ale měli na dobrovolné bázi jednou týdně kruhové tréninky v Nutrendu v Olomouci pod vedením vyškolených trenérů a každý pátek fotbálek na umělce v Bělkovicích. Zimní příprava bude obdobná jako minulou sezónu. Právě před rokem, kdy jsme vstupovali do jarní části soutěže, se nám zatím vedlo nejlépe jak bodově, tak i herně. Takže není důvod něco měnit. V nadcházejícím tréninkovém procesu tedy bude dvakrát týdně trénink, společné soustředění, a pět přátelských zápasů.

Kádr prochází změnami – někteří hráči na vlastní žádost museli skončit, máme mezi sebou nové tváře. Jak se bude formovat kádr na jarní část sezóny?

Na tuto otázku je v současné době těžké odpovědět. Co momentálně víme, že na nějaký čas končí tři hráči – Martin Krecl (pracovní povinnosti v zahraničí), Adam Sklenář, Tomáš Vinkler (studium v Praze). Naší snahou je tak kádr doplnit a ideálně i zesílit co do kvality. Momentálně máme dotažený příchod jednoho hráče, u druhého se už čeká pouze na formality a komunikaci s FAČR – jedná se totiž o hráče ze zahraničí. Do přípravy se s námi zapojí také hráči jako Vráťa Běhal (Šternberk), Lukáš Fiferna (Olešnice) a řešíme ještě příchod jednoho hráče, který se zotavuje po operaci kolene a hned jak mu to zdravotní stav dovolí, tak by se měl k nám připojit.

Jaké máš očekávání od jarní části? Tabulka naší soutěže je po podzimní části rozdělená na dvě poloviny, my se nacházíme v té spodní.

Já pevně doufám, že s příchodem nových hráčů se v mužstvu zvedne konkurence a tím i náš herní projev. Myslím si, že když k zimní přípravě hráči přistoupí svědomitě, tak je v našich silách získat na jaře kolem dvaceti bodů a tím si zajistit poklidný střed tabulky. I s takovými týmy, které se nachází v horní polovině tabulky, se dá uhrát dobrý výsledek a bodovat, jako tomu bylo například na podzim proti Holici nebo Velké Bystřici. Je to jen o nás, nastavit si správně hlavu, věřit si, a odmakat to od začátku až do konce. Věřím, že to společně zvládneme.

______________________________________________________________________________________________________

Společná část přípravy bude zahájena ve středu 1.2., kdy se poprvé sejdeme pod vedením trenéra Luboše Orleta. Poté nás v únoru čeká soustředění v Loučné nad Desnou a první přípravné utkání.

Postupně se v přípravných zápasech utkáme se čtyřmi týmy z 1.B. třídy – Slovan Černovír, FK Šternberk “B”, vedoucí celek B třídy Sigma Hodolany, a TJ Moravský Beroun. V závěru přípravy se v generálce na jarní část sezóny utkáme na domácím hřišti proti Sokolu Chomoutov.