Menu Zavřeno

Csaplárova past málem sklapla. Poslední zápas sezony jsme nakonec ovládli po penaltách

V posledním utkání této sezóny jsme měli o motivaci postaráno – stále jsme byli v boji o konečné páté místo, a navíc jsme chtěli využít slabší formy Olešnice a vrátit jí podzimní krutou porážku 2-8 z jejich hřiště. Poločasový výsledek sobotního utkání ale příliš optimismu před přestávkou nepřinesl, prohrávali jsme 0:2. I v urputném vedru jsme ale zbraně nesložili, zápas dokázali v posledních dvaceti minutách díky bratrům Sklenářovým vyrovnat a nebýt brankové konstrukce, tak jsme tzv. “Csaplárovu past” dokonali už po 90. minutách. To se nám povedlo až po pokutových kopech, ve kterých jsme byli úspěšnější a poslední utkání roku jsme tak zvládli úspěšně.

V posledních dvou utkáních jsme laborovali se zraněními a absencí hned několika hráčů. Do základní sestavy proti Olešnici se tak premiérově dostal například sedmnáctiletý Tomáš Podstatzký a na lavici náhradníků byli další tři dorostenci.

I tak jsme šli do utkání se sebevědomím, dobrým domácím rekordem, a motivací zakončit jarní část tak i celou sezónu vítězně. V takřka třicetistupňovém horku se hrál hned od začátku aktivní fotbal se slušnými šancemi na obou stranách. Až do první pauzy na občerstvení se na gól čekalo, poté už se ale skóre zápasu měnilo. Naší chybnou rozehrávku zachytili středový hráč Olešnice, obloučkem vyslal do úniku Malínka, a ten i s trochou štěstí poslal míč za záda našeho gólmana. A zatímco naše šance končily na rukavicích gólmana hostí (nebo na břevnu), tak Olešnice z druhé střely na bránu skórovala. O deset minut později a našich dvou velkých šancí na srovnání jsme byli potrestaní podruhé, a to když Sasák z malého vápna bezpečně uklidil míč do sítě. Ani do poločasu se nám skórovat nepodařilo a tak před námi stál do druhého poločasu těžký úkol.

O poločase jsme se dozvěděli, že k posunu na páté místo celkově potřebujeme z tohoto zápasu minimálně bod – vstřelit dva góly a žádný už neinkasovat.

Do druhého poločasu vystřídal mladíka Podstatzkého další dorostenec Vojtěch Paták. A nevedl si vůbec špatně, hrozili jsme zejména po pravé straně, odkud šlo velké množství centrů a náběhů za obranu. Olešnice se díky dvougólovému náskoku zatáhla a chtěla výsledek kontrolovat. My si i nadále vytvářeli šance a soupeře přehrávali. Postupně se o snížení snažili Míša Sklenář, Tom Vinkler, a z přímáku i Mira Sklenář, ale marně. Až přišla 71. minuta a nám svitla špetka naděje. Na pravém křídle vybojoval míč Mira Sklenář, přesným centrem našel na úrovni penalty svého bráchu Míšu Sklenáře a ten rybičkou (hlavou) poslal míč přesně k tyči. Oba týmy už byly hodně vyšťavené a zbytky sil se hledaly těžce, ale my měli před očima páté místo a hlasité diváky v zádech. Náš tlak vyústil v zisk velice slušné standartky na zhruba dvaceti třech metrech od brány soupeře. K míči se postavil Mira Sklenář a nádhernou střelou přes zeď rozvlnil míč podruhé. Euforie z vyrovnávací branky nám vlila krev do žil a my se do konce utkání hnali za dokonáním otočky. Míša Sklenář v závěrečné desetiminutovce ještě dvakrát nastřelil břevno, ale branku se nám už vstřelit nepodařilo. Zápas tak šel do penalt – v těch jsme dokázali hostujícího gólmana čtyřikrát překonat, což stačilo na zisk druhého bodu.

Zápas s druhým týmem tabulky jsme tak zvládli, získali potřebné body a po zápase slavit celkové páté místo v soutěži. Po dvou letech jsme se tak dočkali kompletně dohraného ročníku. Po slabších letech jsme tak v Bělkovicích-Lašťanech vybojovali jedno z nejlepších celkových umístění v soutěži. Nejlepším počinem za mnohaleté působení našeho celku v A třídě bylo čtvrté místo a zisk 47 bodů. A právě tento počin se budeme snažit vylepšit v té následující sezóně, která startuje na začátku srpna. Buďte u toho s námi!

SK Bělkovice-Lašťany vs. 1.FC Olešnice u Bouzova 3:2 po pen. (0:2)

Branky SKBL: 71´ Míša Sklenář, 83´ Mira Sklenář

Počet diváků: 130