Menu Zavřeno

Zápas jsme sice v úplném závěru ztratili, ale i tak se Jirka Jurečka rozloučil s kariérou parádně – gólem a potleskem!

Zápas, který jsme měli zvládnout. Dvougólový náskok patnáct minut před koncem a soupeř z Maletína v deseti. I přes to se z výhry po penaltách radoval hostující tým a jinak skvělá rozlučka s kariérou Jirku Jurečku dostala kaňku v podobě kolapsu v závěru. I tak jsme posedmé v řadě bodovali.

SK Bělkovice-Lašťany vs. TJ Maletín 2:3 po pen. (0:0)

Branky SKBL:

56’ Jirka Jurečka, 72’ Miša Sklenář

ČK 29’ Marák (Maletín)

Sestava SKBL:

Pospíšil – Frýba Horčičák Sklenář T. Valouch – Hložánka – Vinkler M. (34. Vlasák) Orlet Sklenář Mira Jurečka (84. Paták) – Sklenář Miša

Komentář k zápasu:

“Zápas začal v klidném tempu a postupným oťukáváním. Oba týmy se snažily o kombinační hru a když už se přeci jen otevřela možnost rychlého přechodu, tak se o něj snažily. Žádná vyloženě gólová šance v první dvacetiminutovce se nenaskytla, až se těšně před občerstvovací pauzou dostal za obranu Maletína Mara Vinkler, ale svůj lob poslal nad břevno. Po krátké pauze (velké horko) přišel důležitý moment utkání v podobě vyloučení hostujícího Maráka. Ten na hranici vápna jasně fauloval unikajícího Jurečku a rozhodčí tasil červenou kartu. O pět minut později musel kvůli zranění střídat Mara Vinkler, což naši hru trochu otupilo a najednou jsme na hřišti neměli ani jedno rychlé křídlo, což je naší největší zbraní. Do plné obrany Maletína se nám hrálo nejprve těžce, ale náznaky šancí tam byly. Dvě minuty před koncem nás mohl poslat do vedení Hložánka, ale gólmana hostů zastoupil na brankové čáře jeden z obránců. Poločas skončil 0:0.

Před vstupem do druhé pětačtyřicetiminutovky jsme měli všechny trumfy v rukách my. Díky přesilovce jsme byli silnější na míči a hosty svírali na jejich polovině. Po zhruba hodině hry jsme využili rychlého brejku, kdy si dlouhý míč krásně převzal Jurečka, a ve svém rozlučkovém zápase rozjásal všechny přítomné krásným gólem na 1:0. O deset minut později jsme šli do dvougólového náskoku, kdy se po špatném odkopu gólmana Maletína zmocnil u lajny Míša Sklenář, a krásným lobem asi ze 30 metrů překonal vyběhnuvšího gólmana.

Když už to vypadalo, že zápas dovedeme do vítězného konce, tak hosté ukázali svoji kvalitu – zejména útočník Michalčák, který v zápase netradičně hrál na pozici stopera. V závěru se ale vysunul do útoku, nejprve snížil na 1:2 a poté v samém závěru utkání, v 96. minutě, vyrovnal stav utkání a poslal jej do penaltového rozstřelu. Tam se radovali hosté z Maletína.”

Příští týden do toho dáme vše – páté místo je stále na dosah a nechceme nic jiného než se s povedenou sezónou rozloučit vítězně.