Menu Zavřeno

Konice zvítězila v zápase plném sporných momentů

Převzato z Regionsport.cz:

Favorit potvrdil svou roli

Na pěkném hřišti v Bělkovicích-Lašťanech přivítali domácí ve 3. kole I. A třídy soupeře z Konice. Hosté byli mírnými favority tohoto duelu, protože doposud neztratili ani bod. Naopak Bělkovice se střelecky poněkud trápí, po hubené jednogólové domácí výhře proti Pasece pak v následujícím kole v Bohdíkově ani jednou neskórovaly.

Papírové předpoklady se splňovaly hned od úvodního hvizdu. Konice byla fotbalovější, taktičtější a v osobních soubojích důraznější. Poněkud alibistická a nepřesná hra domácích vyústila v první varování v 17. minutě, kdy polocentr-polostřela z levé strany líznula břevno domácí branky. O čtyři minuty později se však už výsledek měnil, konický Jašíček se dostal k odraženému míči a jeho nepříliš prudká střela zapadla podél tyče za záda Pospíšila.

Kontroverzní a zlomový okamžik přinesla minuta třicátá devátá. Hlavní sudí po signalizaci svého asistenta nařídil proti Bělkovicím penaltu za faul v šestnáctce. Domácí tým i diváci se hodně hodně zlobili, protože se jim pozdávalo, že střet byl notně přifilmován. Tak jako tak, míč si na značku postavil Kořenovský a proměněním penalty posunul hosty do dvoubrankového vedení.

Jediné větší ohrožení branky Konice v prvním poločase a vlastně i za celý zápas přišlo minutu před koncem první půle. Marek Vinkler vyslal tvrdou střelou talibanských parametrů, ale gólman Huňka na ni dobře viděl a bez větších problémů ji zlikvidoval.

Kdo z diváků čekal, že druhý poločas načnou domácí obrovským náporem, byl notně zklamán. Hosté byli pořád lepším týmem a ve 48. minutě pomohla Pospíšilovi branková konstrukce. Za necelých deset minut pojistil vedení Konice po obrovské hrubici domácí defenzívy Jašíček a zdálo se, že zápas je rozhodnut.

Další hřebíček do bělkovické rakve zatloukl Vlasák. Zbytečně se nechal po souboji u rohového praporku vyprovokovat a v přerušené hře napadnul Blahu. Nic jiného než červená karta nemohlo následovat.

Domácí tak utkání dohrávali v deseti a proti lepšímu soupeři se nezmohli už vůbec na nic. Naopak, v poslední čtvrthodině je třikrát podržel jejich brankář, když výbornými zákroky odvrátil gólové nebezpečí.

SK Bělkovice-Lašťany – Sokol Konice 0:3 (0:2)

Branky: 21. a 56. Jašíček, 39. (pen.) Kořenovský. ŽK: 41. Hložánka, 77. Sklenář M., 82. Vavřiník (všichni Bělkovice).

Rozhodčí: Pekárek – Machala, Šafařík. Diváci: 102.

Bělkovice-Lašťany: Pospíšil – Sklenář T., Vinkler M., Hložánka, Frýba (82. Pudl), Orlet, Vinkler T., Vlasák, Krecl, Sklenář M. (82. Vavřiník), Tvarbožek (65. Paták). Trenér: Orlet.

Konice: Huňka – Blaha (69. Ryp), Procházka, Drešr F., Krása R. (86. Růžička), Drešr M. (33. Škrabal, 86. Bílý), Kořenovský, Širůček, Krása J., Holub (86. Příkopa), Jašíček. Trenér: Ullmann.

Foto: Jirka Novotný (Regionsport)