Menu Zavřeno

Závěr podzimu jako z partesu. Mara Vinkler sestřelil Lesnici hattrickem

Na poslední zápas v rámci podzimní části v Lesnici jsme vyráželi s vidinou navázat na výsledkově i herně povedené domácí utkání s Chválkovicemi. Střed tabulky je velmi vyrovnaný a součástí této skupiny je i Lesnice, která čas od času překvapí velmi pěknými výsledky. Vítěz tohoto utkání se mohl díky výhře vyšplhat až na šestou příčku po podzimu.

Jestli jsme do do domácího utkání s Chválkovicemi vstoupili špatně, tak teď to byl náš tým, který od začátku určoval tempo a byl na míči silnější. Široké hřiště v “Kozel Aréně”, jak místní domácímu plácku rádi přezdívají, nám vyhovovalo a my jsme mohli uplatňovat poměrně slušnou kombinační hru už od brankáře. První šanci ke skórování si připsalo naše mužstvo, konkrétně Miša Sklenář, který se po rychlé narážečce dostal až za záda stoperů Lesnice, ale tváří v tvář domácího gólmana Glozygu nepřekonal. Psala se dvaadvacátá minuta a v tomto případě už jsme se radovali z vedení v zápase. Po krásné kombinační akci středem hřiště a rychlým míčem za obranu od Dana Orleta se za zády obránců zjevil Mara Vinkler a v souboji jeden na jednoho prostřelil domácího brankáře – 1:0 pro nás. V dalších minutách se hra vyrovnala a domácí se snažili převzít otěže, ale nám se dařilo jejich hru eliminovat. O patnáct minut později jsme se radovali podruhé a to z akce velmi podobné té první. Rychlý přechod do útoku, kolmice nahoru na rozběhnutého Maru Vinklera ten opět překonává Glozygu, tentokrát křižnou střelou na vzdálenější tyč. Poločas 2:0 pro nás.

Druhá půle přeci jen přinesla tlak domácích v honbě za bodovým ziskem. Hned z kraje druhého poločasu si už domácí vypracovali souvislý tlak a několik rohových kopů a nebezpečně vyhlížejících situací v blízkosti našeho vápna, ale v naší bráně stál jistý Filip Pospíšil, jenž všechny pokusy domácích pokryl. A když jsme patnáctiminutový tlak ustáli bez inkasované branky, přišla na řadu v ten už třetí smrtící gólová akce po levé straně domácích. Dlouhý míč za obranu doběhl jako první kdo jiný než Mara Vinkler a krásnou střelou k tyči rozvlnil síť potřetí – One Man Show dokonána. Odpověď domácích a alespoň kosmetická úprava konečného výsledku přišla o tři minuty později, kdy se po naší ledabylé rozehrávce dostal do naší rozhozené obrany Křenek a utaženou přízemní střelou upravil na 1:3 z pohledu Lesnice.

Ve zbylé části zápasu jsme již domácí do nějaké další vyložené šance nepustili a ani nám už pořádně žádný další brejkový výpad nevyšel, a tak jsme díky galapředstavení Maru Vinklera vykradli Kozel Arénu a odvezli domů do Bělkovic tři body.

Po podzimní části nám tedy nakonec v tabulce 1.A třídy, sk. A Ol. kraje patří sedmá pozice se ziskem 19 bodů.