Menu Zavřeno

Dvougólový Hložánka rozhodl o osudu derby s Chválkovicemi

Třinácté kolo a derby proti lokálně nejbližšímu týmu v naší soutěži – Chválkovicím. Pro nás šance a už také nutnost ukázat srdce a tvář po dvou nepovedených zápasech venku proti Olešnici a Maletínu (skóre 4-14). A reakce na dva výprasky nám vyšla na jedničku, když jsme rivala z Chválkovic zásluhou dvou slepených gólů Davida Hložánky porazili 2-1.

Chválkovice k nám přijížděli v roli favorita a to zejména díky skvělé bilanci z posledních pěti utkání, kdy si připsali hned výher a dvacet dva vstřelených branek, čili přes 4 na utkání. Jejich sebevědomí až “namistrovanost” šla poznat ještě před výkopem, kdy jsme byli donuceni převléknout naše tradiční zelené barvy a obléct druhou modrou sadu.

Začátek utkání zastihli lépe hosté, kteří v prvních pěti minutách hned dvakrát vyzkoušeli pozornost Filipa Pospíšila, ten ale zejména proti střele Ciesaríka zasáhl přesvědčivě. Našemu mužstvu se nedařila rozehrávka odzadu a do útočné fáze jsme se dostávali v první patnáctiminutovce velmi sporadicky. Pokud nám něco v letošní sezóně funguje, jsou to standartní situace. V těch se opíráme o skvělou kopací techniku našich zkušených hráčů, ať už to je Mira Sklenář nebo David Hložánka. Nebezpečný centr od rohového praporku po skrumáži ve vápně odrazil až k Davidu Hložánkovi a ten i díky štěstí dotlačil míč do sítě. O tři minuty bylo z našeho pohledu ještě radostněji, když se spolupráce dvou vrstevníků a odchovanců Sigmy Olomouc zopakovala. Další nádherný centr z kopačky Miru Sklenáře si už David Hložánka našel ještě za letu a rozvlnil síť za Zatloukalem podruhé. Ten byl proti tvrdé hlavičce z úrovně penaltového puntíku bezmocný. Ve zbytku prvního poločasu se hrála poměrně kvalitní kopaná z obou stran – Chválkovice byly kvalitnější na míči a kombinovali, my se naopak snažili o dobré přesouvaní a držení dvougólového náskoku. Do šance se hosté přeci jen dostali, když Toman vyvezl míč snad 40 metrů a předložil nebezpečnému Kazárovi, jeho střelu však domácí zblokovali nad bránu Pospíšila. Po první půli se tak šlo do kabin za stavu 2:0 pro nás.

Začátek druhého poločasu přinesl stejný obraz hry jako závěrečných dvacet minut toho prvního. Chválkovice vyslali do hry druhého útočníka a tlačili se alespoň za vyrovnáním. A korekce skóre na sebe bohužel nenechala dlouho čekat. I třetí gól padl po rohovém kopu, tentokrát se na první tyči z malé vzdálenosti prosadil v náběhu Toman a Chválkovice ožili. Hrálo se vyrovnané utkání plné soubojů a snahy ovládnout střed hřiště. Naše touha po vítězství nabírala s postupem času reálnějších obzorů a Chválkovice se do opravdu vyložených šancí nedostali. I přes vysoké procento držení míče končila snaha chválkovických zhruba na třiceti metrech od naší brány. Se závěrem utkání se hra dosti kouskovala a naší snahou už bylo za každou cenu udržet jednogólový náskok. Vyhecovaný závěr utkání a tříminutové nastavení už na skóre 2:1 nic nezměnilo a my se tak radovali z důležitého tříbodového zápisu proti rivalovi!