Menu Zavřeno

Obnovení sportovní činnosti od 12.4. – přehledné shrnutí

Česká unie sportu vydala aktualizované stanovisko týkající se sportování od pondělí 12. dubna 2021, kdy již v České republice nebude platit nouzový stav. K tomuto výkladu se postupně přihlásila většina sportovních svazů, včetně FAČR. Jedná se ovšem o výklad, který není podložen stanoviskem Ministerstva zdravotnictví. Důležité tak tedy bude vyjádření nového ministra zdravotnictví Arenbergera. Čekají se ovšem úpravy v neprospěch amatérského sportování.

AKTUALIZACE: Dnes kolem oběda ministr zdravotnictví Arenberger potvrdil, že venkovní sport je povolen v nejvýše dvacetičlenných skupinách.

“S účinností od 12. dubna 2021 je ale opět amatérský organizovaný sport umožněn v počtu maximálně 20 osob na venkovních sportovištích. A také v počtu maximálně 10 osob na vnitřních sportovištích (spolkem přímo provozovaných),” stálo ve včerejším výkladu ze strany České unie sportu.

Nadšení je ovšem třeba mírnit. To plyne i z vyjádření sekretáře OFS Olomouc Lukáše Bartoně, který v emailu z dnešního dopoledne uvádí: “Upozorňujeme, že se v této fázi jedná pouze o výkladové stanovisko ČUS, které však není podloženo stanoviskem Ministerstva zdravotnictví. Dle dostupných zpráv jsou pak očekávány úpravy a doplnění.”

Pozitivem je, že se otázka sportování amatérů otevřela a nahlas se o ní mluví. Zda ale po víkendu dostaneme “zelenou” na konání společných tréninkových jednotek určí až stanovisko Ministerstva zdravotnictví.