Menu Zavřeno

Dobrý výkon z prvního poločasu na body nestačil, po pauze už Maletín dominoval

Výsledek jak na tenise přineslo venkovní utkání na hřišti Maletína. Ten je již tradičně velmi silný na domácím půdě, kdy využívá poměrně netradičních rozměrů hřiště (krátké a úzké) a soupeře tak často nachytá v nedbalkách. I tento zápas nebyl výjimkou, ačkoliv naše mužstvo díky odvážnému výkonu z prvního poločasu o přestávce myslelo na body.

Do dalekého Maletína jsme vyrazili bez naší obvyklé opory mezi čtyřmi tyčemi Filipa Pospíšila. Ten kvůli zranění ze zápasu z Troubelicemi zkrátka nemohl odcestovat, a tak si premiéru v áčku odbyl teprve šestnáctiletý gólman Honza Stanický.

První poločas byl z naší strany herně i výsledkově celkem povedený – do vedení jsme se dostali v 18. minutě zásluhou povedené brejkové situace a přesnému zakončení Maru Vinklera. Domácí Maletín stav utkání otočil během patnácti minut, kdy se o obě branky postaral nejnebezpečnější hráč v růžovém (barvy Maletína) Milan Michalčák. Nesložili jsme ale zbraně a i nadále pokračovali v naší taktice hrozit z rychlých přechodů do útoku a snaze využít rychlá křídla, kterými disponujeme. Odměnou za naši snahu nám bylo vyrovnání minutu před poločasem, když se Mara Vinkler tentokrát převtělil do role nahrávače a vybídnul ke skórování Jirku Jurečku, který s ledovým klidem zasunul míč do brány. Poločasové skóre bylo tedy vyrovnané 2:2.

Tak trochu strašák jménem druhé poločasy se nám stal osudným i v Maletíně. Ihned po pauze jsme v rozmezí tří minut inkasovali dva slepené góly. Hlavami jsme zůstali ještě v šatně a absolutně jsme nezachytili nástup domácích. O obě branky (jednu z penaltové kopu) se postaral kapitán Maletína Milan Michalčák. V dalším zbytku utkání jsme již byli pouze sparing partnerem a na další odpor jsme se již nezmohli. Brejkové situace nám nevycházeli a hra se více kouskovala, než aby se hrálo. V závěrečné dvacetiminutovce ještě domácí navýšili skóre na konečných 6-2.