Menu Zavřeno

Zpět na vítězné vlně, proti Troubelicím za 3 branky 3 body

Po předchozí facce na hřišti Loštic jsme si chtěli reputaci napravit na domácím hřišti. Úkol zněl jasně – vstřelit branku a utkání dovést do zdárného tříbodového konce. Soupeřem nám bylo mužstvo Troubelic, které k nám přijelo s vynikající vizitkou z posledních dvou zápasů, kdy postupně porazilo “galactios” z Olešnice a každoročně silný Maletín. V souboji dvou týmů ze středu tabulky nás tak nečekalo nic jednoduchého. Nám do karet hrálo, že se nám proti Troubelicím na domácím hřišti tradičně daří a utkání většinou bývá bohaté na góly.

A vstup do utkání se nám povedl parádně. Nepamatuji si, kdy bychom vstřelili tak rychlý gól – hned v první minutě se za obranu hostů dostal Marek Vinkler a křižnou střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť. Konečně se nám tak podařilo vstřelit branku ze hry (to, co nás celou sezónu tak moc trápí). I v dalších minutách bylo aktivnější naše mužstvo – do dvou velice dobrých šancí se dostal Valouch, ale ani jedna přízemní střela se neujala. A tak s odpovědí přispěchali hosté – jejich dobře zahrávané standartní situace vyvrcholili až ve vyrovnávací branku, kdy míč na zadní tyči uklidil krásnou střelou z voleje Křivánek. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. I nám se podařilo skórovat po standartce, když dobře zahraný roh Miru Sklenáře uklidil do brány hlavou Jarda Horčičák. Omlazené mužstvo Troubelic mohlo ještě do poločasu srovnat, do úniku a přečíslení se dostal Pavel Kráčmar, ale jeho tvrdá střela z hranice vápna jen orazítkovala tyč za zády již překonaného Pospíšila. Do kabin se tak po velice zajímavém a kvalitním prvním poločase odcházelo za stavu 2-1 pro nás.

Hosté na začátku druhé půle změnili rozestavení a do hry se dostal útočník Pur. Troubelice tak hráli systém 4-4-2. My jsme se i nadále snažili hrát naši hru a ze zabezpečené obrany přidat další branky. Poločas začal pozvolna, bez nějakých větších šancí na jedné či druhé straně. Gól z čista jasna přišel v minutě 67 – Jarda Horčičák, hrající jeden ze svých nejlepších zápasů v A mužstvu, našel nadýchaným míčem za obranu Maru Vinklera, ten opět pláchnul svému strážci, a tvrdou střelou pod břevno prostřelil gólmana Vybíhala. Dvougólové vedení bylo pro náš tým velice důležité a my tak mohli směřovat ke třem bodům. Závěr utkání se nesl v poměrně nervózní atmosféře, které některá rozhodnutí hlavního sudího příliš nepomohly. Na obou stranách bylo k vidění hned několik žlutých karet a dlouhých diskuzí. Troubelice však nesložily zbraně a vynutily si drama, když v 86. minutě po nedůrazném odkopu z naší šestnáctky skóroval Pur. V samém závěru pak ještě po druhém napomenutí a nemístných komentářích směrem k rozhodčímu opustil hrací plochu obránce hostí Ryšavý. Náš tým čtyřminutové nastavení zvládl a dokráčel si pro důležité tři body.