Menu Zavřeno

Loupež na česko-polských hranicích! Z České Vsi se vracíme se třemi body

Venkovní vítězství za tři body, a to ještě z daleké České Vsi! Základy povedené soboty jsme položili už tradičně v prvním poločase, kdy jsme šli do vedení díky hlavičce Toma Sklenáře. Dvougólový náskok jsme získali hned z kraje druhé půle, a i když Řetězárna poměrně rychle skóre zápasu korigovali výstavním přímákem Jatiho, tak jsme si už náskok v závěrečné třicetiminutovce pohlídali.

Do České Vsi jsme odcestovali bez trenéra a pouze se dvěma náhradníky – dorostenci. Byli jsme ale odhodlaní a sebevědomí navázat na poslední povedená utkání, a to i na venkovních hřištích, kde se nám na jaře daří střílet branky.

Po prvotním oklepávání z obou stran se do prvního náznaku šance dostali domácí, ale Jati po rychlém přechodu z hranice vápna střílel vedle. Naší snahou bylo táhnout útoky po krajích a držet míč spíše na zemi. Měli jsme pár náznaků, ale střela na bránu nešla pořádně žádná. Oba týmy volili spíše postupný útok do zformovaných obran. Nám pomohla po necelé půlhodině utkání standartní situace. Dobře rozehraný roh Orleta si našel na malém vápně kapitán Tom Sklenář a hlavou poslal míč neomylně k tyči. Domácí se ihned začali více tlačit do útoku a byli na míči více než naše mužstvo. Velkou šanci na vyrovnání si hráči domácích vypracovali ke konci prvního poločasu, kdy se po křídelní akci dostal uvnitř vápna k zakončení Vencálek, ale s notnou dávkou štěstí a odrazů nastřelil přímo našeho gólmana Pospíšila. Poločas tedy 1:0 pro naše barvy.

Do druhé půle naskočili z lavičky domácích hned dva noví hráči včetně “špílmachra” (alespoň tak ho ozpěvovali domácí fans) Bajzy. My jsme ale využili naší silné stránky a to je rychlý kontr a rychlost hráčů vepředu. Marek Vinkler vyslal bráchu Tomáše kolmicí, ten upláchl všem domácím obráncům a přízemní střelou kolem domácího gólmana navýšil naše vedení na 2:0. Snížení domácích přišlo o pouhých šest minut později. Přibližně 30 metrů od naší brány si postavil míč Jati a nádherným přímákem do šibenice korigoval stav utkání na 1:2 pro domácí. Ti se snažili o srovnání a posílali jeden dlouhý míč za druhým, ale naše obrana stála na pevných základech. Oba týmy prostřídaly a hra ztratila na tempu. Domácí si už do konce utkání žádnou tutovou šanci nevypracovali a my jsme naopak nevyužili slibně vyhlížející brejkové situace.

Zápas tak skončil těsným vítězstvím našeho týmu a domů jsme si k naší radosti odvezli plný bodový příděl. V tabulce jsme i nadále v první pětce.