Menu Zavřeno

Propadák v Lošticích, domácí v závěru nadělovali

Do Loštic jsme přijeli slušně naladěni – proč by také ne, v předchozích třech utkáních jsme získali 7 bodů a v tabulce nám patřilo doposud sezónní maximum – páté místo. Loštice do zápasu vstupovali po předchozí prohře na hřišti Maletína 1-4. Tento zápas se ale v duchu papírových předpokladů a formy nenesl.

První poločas byl poměrně vyrovnaný a na obou stranách byly k vidění zajímavé příležitosti ke skórování. Domácí drželi více míč na svých kopačkách a my se naopak soustředili na pevnou obranu a rychlé protiútoky. Rozhodla ale drůha půle – domácí na jejím začátku využili rohový kop a šli do vedení. Zhruba až do 75 minuty jsme převzali otěže zápasu my a tlačili se za vyrovnáním, ale k nějakému vážnějšímu ohrožení branky domácích jsme se nedostali. A poslední patnáctiminutovka, to byla ostuda (něco jako v Bohdíkově). Domácí nám na cestu nadělili další 3 kousky a výsledková tabule tak na konci ukazovala skóre 4:0. Fanoušci a hráči Loštic mohli nadšeně jásat, protože si připsali v obraze celého zápasu zasloužené 3 body do tabulky.

Více v komentáři Martina Šilberského, sekretáře Loštic.

Loštice – Bělkovice-Lašťany 4:0

Branky: 52. a 80. Jos. Mikeš, 90. a 90+2. Faltýnek.

Martin Šilberský (sekretář Loštic): „Přestože domácím chyběly ze zdravotních důvodů opory zadních řad Kneifel, Šváb a J. Krejčí, tak po celý zápas byli domácí určitě lepším týmem. Z výše uvedeného důvodu velké marodky se od začátku zapojil do hry trenér Loštic Jos. Mikeš, nakonec autor dvou branek.

Hned v 5. minutě zahrál ve vlastním vápně rukou jeden z bělkovických obránců a to přímo před hlavním rozhodčím, ale ten v klidu ukázal “hrajte dál”. Ve 21. minutě kopali domácí hráči trestný kop, který obránce Bělkovic nasměroval nakonec šťastně nad svoji branku. Ve 26. minutě zahrozili hosté, ale finální střelu srazil do bezpečí obránce Ďurček. Chvíli na to kopal Ďurček trestný kop a poprvé v zápase zahrozil hrající trenér domácích Jos. MiIkeš hlavičkou těsně nad. Ve 30. minutě prostrčil Mikeš míč mezi obránci do běhu Faltýnkovi, ale ten pálil pouze do boční sítě. Chvíli před závěrem prvního dějství se odrazil skákavý míč před volného Faltýnka, který trestuhodně pálil nad. Ukazatel skóre tak po první pětačtyřicetiminutovce ukazoval stav 0:0.


V 52. minutě mířil z trestného kopu pod břevno domácí Čulík, gólman míč vyrazil na roh, po kterém Jos. Mikeš pálil pořádnou ránou do sítě (1:0). V 59. minutě skončil opět míč na ruce bělkovického obránce, ale penalta se opět nekopala. V 80. minutě po dlouhém autovém vhazování Ďurčeka sklepl míč Faltýnek dobře postavenému Jos. Mikešovi, který povedenou střelou uklidil míč do levého horního růžku bělkovické branky (2:0). V 85. minutě utekl obraně Faltýnek, jeho střelu po zemi vytěsnil gólman na další roh, po kterém střídající Rozsypal hlavičkoval těsně nad. V 90. minutě po rohovém kopu sklepl Komínek balon k volnému Faltýnkovi, který upravil skóre pořádnou ranou na rozdíl tří branek (3:0). V první minutě nastavení upravil přesnou střelou k levé tyči Faltýnek na konečných 4:0.“
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal-kraj/ohlasy-z-nizsich-soutezi-za-lostice-strilel-kouc-troubelice-zaskocily-maletin-20.html?fbclid=IwAR3nQCzQJn4PNqrmBfBCj7b6IUp0wrl1Khk9zkCNbkXjC8vIlfqYJrzSppc