Menu Zavřeno

Shrnutí sezóny do zpravodaje obce

Tečku za fotbalovou sezónou SKBL udělaly oslavy 90 let fotbalu v obci

Rok se s rokem sešel a další ročník amatérských fotbalových soutěží je u konce. Sportovní klub Bělkovice-Lašťany i v tomto roce zasáhl do soutěží na krajské a okresní úrovni, kdy se do soutěží v ročníku 22/23 zapojilo celkem 5 našich družstev. Jak si jednotlivé týmy vedly?

Muži

Po pátém místě z předešlé sezóny přišlo v té letošní vystřízlivění v podobě konečného 11. místa a boje o udržení 1.A třídy takřka do posledního kola. „Sezóna, kterou jsme si minulý týden společně vyhodnotili, příliš povedená opravdu nebyla. Faktorů, proč nám to nešlo jako dříve, bylo více a asi bych to úplně nerozpitvával,“ popsal ročník ze svého pohledu předseda a hráč Marek Vinkler. Nespokojený se sezónou byl logicky také hlavní trenér Lubomír Orlet. „Spokojenost tam určitě není. Jsme rádi, že jsme se zachránili, ale musíme řešit, co s tím do budoucna,“ nastínil Lubomír Orlet v rozhovoru pro Olomoucký deník po posledním zápase v Beňově. I přes krátkou letní přestávku je hlavním cílem mužstvo připravit tak, aby hrálo v následujícím ročníku A třídy důstojnější roli, než tomu bylo letos. Pomoci by tomu mohlo i znovuobnovení kategorie dorostu od další sezóny.

Starší žáci

Družstvo starších žáků vedené triem trenérů Michal Arbeit, Pavel Janšta a Tomáš Sznajder obsadilo konečné 7. místo v okresní soutěži. Jedná se tak o značný progres oproti předcházejícímu ročníku (celkové 21.místo). Kádr zhruba třinácti hráčů držel po celou sezónu při sobě, hráči vyzráli a zesílili, což se na výsledcích projevilo především v jarní části, kdy si žáci připsali v deseti utkáních celkem devět výher. V další sezóně už ale kategorie pokračovat nebude, jelikož se družstvo posune do dorostenecké soutěže. Někteří hráči nutně potřebují přesun na velké hřiště a mít aktivní kategorii dorostu je důležité i pro mužský tým. Dorostu se ujme Josef Hanuš, který má s touto věkovou kategorií bohaté zkušenosti.

Starší benjamínci

Družstvo starší přípravky fungovalo v letošním roce ve dvou aktivních ročnících 2012 a 2013, mezi kterými byla zavedena jasná spolupráce. Výsledkem tak bylo družstvo dvaceti aktivních hráčů, mezi které se kromě kluků z Bělkovic-Lašťan řadí také kluci z Bohuňovic nebo Štarnova. Konečná 5. (2012) a 6. (2013) pozice v okrese je solidním úspěchem a odměnou za celoroční práci celého družstva. V dalším roce se část družstva oddělí a přesune se do kategorie mladších žáků, která bude vedena Janem Frýbou a Tomášem Vidrmanem. Hlavního trenéra přípravek Marka Vinklera pak doplní Radim Vavřiník.

Mladší benjamínci

Nejlepšího konečného postavení mezi všemi kategoriemi SKBL dosáhlo družstvo mladších benjamínků – 2 místo. Mužstvo vedené Tomášem Omámikem a Lukášem Horným se druhým rokem po sobě zařadilo mezi nejlepší týmy okresu, připsalo si spoustu vítězství a vstřelených branek. Nadějní hráči se v dalším ročníku zařadí do starší kategorie přípravek a dojde k částečnému sloužení obou přípravek, za nějž bude odpovídat hlavní trenér kategorie Marek Vinkler.